Truma - teplo a komfort
trumakab.jpg (30125 bytes) Truma je značka jakosti nejen pro teplo a komfort v kabinách nákladních automobilů, na jejich ložné ploše (i pro ADR), lodích nebo obytných přívěsech a automobilech, ale i pro vytápění stavebních strojů, komunálních vozidel a všude tam, kde potřebujete bezpečné, spolehlivé a ekologické topení. Nezávislá plynová topení TRUMA se vyznačují supertichým bezúdržbovým provozem a minimálním zatížením baterie.
trumae.jpg (31633 bytes) Topení TRUMATIC E pracují spolehlivě a lze je vždy provozovat i při velkém mrazu (do -35°C). Propan-butan shoří čistě, beze zbytků. Nevznikají tedy žádné údržbou podmínitelné náklady a doby odstávky. Topení TRUMATIC E pracuje sotva slyšitelně a tím řidiči zaručuje nerušenou přestávku. Spotřeba elektrické energie je velice nízká, pouze pro ventilátor a elektroniku. TRUMATIC E tedy velice šetří baterii, navíc ho lze provozovat na poloviční výkon. Spotřeba elektrické energie je pouze 9W a topení je také šetrné ve spotřebě plynu, přičemž obzvláště vysokou účinností 95% optimálně využívá energii. Vestavěný termostat úplně vypíná topení i ventilátor a zapaluje při poklesu teploty znovu.
trumaob.jpg (27445 bytes) Samozřejmností je vysoká bezpečnost všech topení TRUMA a jejich odzkoušení a schválení příslušnými úřady pro montáž do automobilů. TRUMATIC E se smí provozovat i během jízdy. Elektronické řízení kontroluje funkci a okamžitě uzavírá přívod plynu při případné poruše. Topení má uzavřený topný okruh - spalovací vzduch se nasává zvenčí, spaliny se odvádějí ven. Pracuje na propan-butan, je šetrné vůči životnímu prostředí a neobtěžuje zápachem. Čisté palivo umožňuje vysokou účinnost a spolehlivou funkci.